Наказ

КРЕМИДІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ЛИМАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НАКАЗ

31.08.2020                                              с. Кремидівка                                                                                 № 128 - ОД

Про створення безпечного освітнього середовища, затвердження Плану заходів щодо профілактики та протидії боулінгу в учнівському середовищі та створення Комісії з розгляду питань булінгу

у 2020-2021навчальному році

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», листа МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)», враховуючи рекомендації листа МОН України № 1/9-385 від 20 липня 2020 року «Деякі питання організації виховного процесу у 2020/2021 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок» та з метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів учнівською молоддю,

НАКАЗУЮ:

1. Заступнику директора школи з виховної роботи Бершадській І.М.:

1.1. Ознайомити педагогічний колектив школи з листом МОН України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)».

Серпень

1.2. Розробити та подати на затвердження директору школи План заходів щодо запобігання та протидії булінгу в школі (додаток 1) та реагування у випадку виявлення булінгу в закладі освіти (додаток 2), та Порядок дій у разі вчинення учнями правопорушень і злочинів (додаток 3)

1.3. Опрацювати на засіданні творчої лабораторії класних керівників лист МОН України

1/9-385 від 20 липня 2020 року «Деякі питання організації виховного процесу у 2020-2021 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».

2. Уповноваженою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та /або отримання заяв/ повідомлень від постраждалої особи / інших осіб в нашій школі призначено практичного психолога Андреєву О.А. (моб.т. 0986229988).

3. Створити постійно діючу комісію з виявлення фактів булінгу та реагування на них у складі:

- Марченко А.А., директора школи – голова комісії

- Бурмаги Т.В., заступника директора з навчально-виховної роботи – заступника голови комісії

- Бершадської І.М. - заступника директора з виховної роботи

- Андреєвої О.А. – практичного психолога школи

- Класного керівника класу, в якому виявлено факт булінгу (за потребою)

4. Членам постійно діючої комісії:

4.1. Після отримання повідомлення про факт булінгу невідкладно реагувати шляхом проведення внутрішнього розслідування, індивідуальної роботи з учасниками булінгу, проведення нарад тощо.

4.2. В разі необхідності звертатися самим або рекомендувати звернутися з батьками в відділення поліції смт. Доброслав, службу у справах дітей та інші інстанції.

5. Педагогічним працівникам школи:

5.1.Забезпечити виконання Плану заходів по школі щодо запобігання та протидії булінгу.

5.2. Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з дітьми.

Протягом навчального року

5.3. Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.

Протягом навчального року

5.4. Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного або  психічного)

Протягом навчального року

5.5. Невідкладно інформувати адміністрацію навчального закладу про відомий їм факт булінгу по відношенню до учнів школи.

5.6. Дотримуватися алгоритму дій працівника навчального закладу у разі виявлення випадку насильства над дитиною.

6. Класним керівникам 1-11 класів:

6.1. Впродовж року організувати і провести комплекс заходів, спрямованих на попередження проявів булінгу, запобігання та протидії домашньому насильству серед учнів.

6.2. Постійно проводити просвітницьку роботу з учнями щодо попередження правопорушень, дитячої підліткової злочинності, шкідливих звичок.

6.3. Здійснювати індивідуальну роботу з підлітками, які потребують особливої педагогічної уваги.

6.4. Проводити просвітницьку роботу серед учнів, батьків щодо ознайомлення їх з правами та можливостями, способами дій та реагування на випадки булінгу (цькування) свідками, учасниками або об’єктами, якого вони стали або могли стати.

7. Працівникам соціально-психологічної служби школи:

7.1. Забезпечити проведення просвітницької, профілактичної та діагностичної роботи щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі.

7.2. Проводити просвітницьку роботу з батьками та педагогами щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі, запобігання та протидії домашньому насильству (згідно з розробленими заходами).

7.3. У випадках виявлення дітей, які постраждали від насильства, жорстокості, цькування, проводити з ними корекційну роботу та невідкладно повідомляти адміністрацію школи.

8. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Бершадську І.М.

Директор школи _____________ А.А.Марченко

З наказом ознайомлені ___________ Т.В.Бурмага